Ana Sayfa » Blog » Bebek Odası Dekorasyonu
Paylaş | ArchiMommies

Bebek Odası Dekorasyonu

Kız Bebek Odası Dekorasyonu İle Aksesuarları

Kız Bebek Odası Dekorasyonu İle Aksesuarları  | ArchiMommies
Evlere şenlik getiren canlılar bebeklerdir. Odası da şenlik dolu tasarlanmalıdır. Şenlik dolu hazırladığımız her aksesuar içerisinde pozitif enerji ile modern çizgiler bulunmaktadır. Özellikle enerjik kız çocukları için daha bir enerji dolu ürünler üretmekteyiz. Kız bebek odası aksesuarları pembe tonları hakimiyeti yanında isteğe bağlı farklı renk seçenekleri de bulunmaktadır. Ayrıca aksesuarlar içerisinde hayvan, doğa ve daha birçok modeli bulunmaktadır.   Kız Bebek Odaları Büyük bir heyecana geliş zamanı beklenen bebeklere aynı zamanda büyük bir heyecanla oda hazırlanmaktadır. Odası dekore edilirken dış çevreden yani doğadan esinlenerek tasarlanabilen bir oda içerisinde ayrıca özel tasarım ürünlerimiz ile dekore edilebilir. İster orman temalı ister deniz istenirse başka bir tema doğrultusunda oda dekore edilirken aksesuarlarımız içerisinden bir oda oluşturulabilir. Kız bebekler için oda oluşturulurken sınır olmadan her türlü eşya ile tema kolaylıkla uygulanabilir. Kız bebek odası aksesuarları içeriklerimizi internetten incelemek oldukça basittir. Ayrıca online satış olanağı ile kargo aracılığı adrese ulaştırılabilir.   Bebek Odası Nasıl Dekore Edilir? Bebek odası için seçilen tüm eşyalarda dikkat edilecek ilk nokta sağlık açısından elverişli olmasıdır. Boyadan kullanılan ahşap malzemelere kadar her bir nokta ayrı önem arz eder. Erkek ve kız bebekler için ayrı tarzlarda birçok ürün bulunabilir. Eğer bir kız bebek odası dekore edilecekse renk unsuru oldukça önemlidir. Kız bebek odası aksesuarları da bu doğrultuda seçilmelidir. Hem renk hem de tasarımlar odanın temasına uygun olmalıdır. Oldukça temiz ve sağlıklı ürünlerimiz modern tarzların bir araya getirilerek bebekler için en güzel şekilde bir araya getirilebilecek tarzda üretilmektedir. Aksesuarlar konumlandırılması ise bebeğin rahat olacağı alanların oluşturulup geri kalanının güzel bir şekilde göze hitap etmesi için bir araya getirilebilmesi mümkündür.

Küçük Bebek Odası Dekorasyonu Fikirleri

Küçük Bebek Odası Dekorasyonu Fikirleri  | ArchiMommies
Küçük bebek odası dekorasyonu söz konusu olduğunda birçok farklı ihtiyaç aynı anda düşünülmelidir. Bu odaların dekorasyonunda hem bebeklerin gelişimine uygun ve yaşları ilerledikçe sevecekleri, oyalanabilecekleri hem de bebekler için tehlikeli olmayan tasarımların kullanılması gerekir. Ancak pek çok ebeveyn bir yandan da biricik bebeklerinin odasının olabildiğince sevimli görünmesini ister. İşte böyle zamanlarda bebekler ve bebek odaları için özel tasarlanmış mobilya ve eşyalar sizin yardımcınız olacaktır. Üstelik bu eşyaların yalnızca işlevsiz biblolar olmasına da gerek yok. Sevimli yastıklar, minik aydınlatma aparatları gibi hem kullanışlı hem de dekoratif parçalar odayı gereksiz eşyalarla doldurmadığı gibi işinize de yarayacaktır. Küçük Bebek Odası Dekorasyonu Konusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler Küçük bebek odası dekorasyonu işlerinde dikkat edilmesi gereken birçok detay vardır. Bunların ilki ve en önemlisi de odanın bir bebek için güvenli olup olmadığıdır. Özellikle yürümeye başladıktan sonra fazla hareketli olan bebeklerin odalarında tek başlarına kalırlarsa kendilerine zarar vermeyeceklerinden emin olmak gerekir. Bu yüzden prizler ve elektrik bağlantısı olan her eşya uygun aparatlarla kapatılmalı ya da bebeğin ulaşamayacağı yerlere kaldırılmalıdır. Ayrıca göze hoş görünen bir alan oluşturmak için odayı fazla eşya ile doldurmak da yanlıştır. Bu şekilde bebeğinizin oyun alanını işgal etmiş ve belki onun hareketli dönemlerinde kendisini incitmesine sebep olmuş olursunuz. Küçük Bebek Odası Dekorasyonu İçin Uygun Mobilyalar Küçük bebek odası dekorasyonu, bebeklerin ileri yaşları da düşünülerek yapılmalıdır. Bir bebek odası bebeğinizin en az ilk beş yaşı için ona yetecek donanıma sahip olmalıdır. Bu yüzden özellikle beşik alırken daha ileriki yıllarda bir çocuk yatağına dönüşebilecek modeller tercih edilebilir. Ayrıca bebeğin yaşı ilerledikçe kişisel alanını yönetebilmeyi öğrenmesi için nevresim, halı, oyuncak gibi küçük detaylardaki değişiklikler ile ilgisi canlı tutulmalıdır.

Bebek Odası Dekorasyonu

Bebek Odası Dekorasyonu | ArchiMommies
Bebek odası dekorasyonu her anne babanın hayalidir. Özellikle ilk çocuk da bu heyecanın da daha da çok arttığını ve daha bir hevesle gerçekleştirildiğini görmekteyiz. Ancak bu hevesle ve heyecanla bebek odası dekorasyonu yapılırken atlanmaması, unutulmaması gereken noktalar vardır. Öncelikle unutulmaması gereken nokta nokta bu dekorasyonun bir bebek için yapıldığıdır. Bunun anlamı şudur ki bebek odaları ilk heyecan ve hevesle karmaşık bir şekil de dekore edilebilir ve ya kullanılması önerilmeyen koyu tonlar tercih edilebilir. Bu nedenle kesinlikle heyecana kapılarak yanlış bir dekorasyon gerçekleştirilmemelidir. Karışık renklerde pek çok eşyanın oda içerisin de yerlerini aldığı bebek odaları hem karmaşık bir izlenim sunar hem de bebeğin huzursuz olmasına yol açar. Bu nedenle anne ve babalar alınan eşyaların renk uyumuna özellikle dikkat edilmelidir. Bundan dolayı tüm ürünlerimizde size özel seçenekler sunuyor ve kaliteli olarak tercih etmenize yardımcı oluyoruz. Bebek Odası Dekorasyon Modelleri Bebek odası dekorasyonu sırasında karşılaşılan bir başka durum ise beğenilen her şeyin alınarak bebek odasına konulmasıdır. Bu çok yanlış bir tavır ve tutumdur. Çünkü çok fazla oyuncağın olduğu bir bebek odası bebeğin ilk aylarında ve daha sonrasın da bebeğe ürkütücü gelebilir. Kullanılan eşyaların geceleri dışarıdan gelecek ışıkla gölge oluşturacakları göz ardı edilebilmektedir. Ancak bu gölgeler bebekleri çoğunlukla korkutabilmek de ve uykularını uyumalarına engel olmaktadır. Dolap seçimi de bu nedenle önemlidir. Daha doğru bir şekil de açıklamak gerekirse dolabın bebek odasın da ki yeri önemlidir. Beşiğin tam karşısına konula dolap bebeğe korku verebilir. Aynı zaman da dolabın kesinlikle duvara monte edilmesi gerektiği de unutulmamalıdır. Tüm modellerde estetik ve zarafet ön planda yer almaktadır.  Bebek Odası Dekorasyon Fiyatları Bebek odası dekorasyonu cinsiyet farklılığı göstermektedir. Bunun nedeni kız odalarının ve eşyalarının pembe, erkek oda ve eşyalarının ise mavi renk ile özdeşleşmiş olmasıdır. Sarı, yeşil, turuncu gibi renklerin dekorasyonda artık daha fazla tercih edilmeye başlanmıştır.. Beyaz renk ise dekorasyonun adeta baş tacıdır. Küçük bir bebek odası beyaz renk kullanımı ile odayı daha büyük bir görünüme ve refaha kavuşturur. Dekorasyonun pek çok parçası vardır. Dolap, çekmeceli şifonyer, beşik gibi mobilyalardan oluşan bebek odası takımları, bebek odası için özel olarak hazırlanmış dekoratif yastıklar, bebek odası aksesuarları bebek odası dekorasyonun da kullanılan dekorasyon ürünlerinin sadece bir kaçıdır. Dekore edilen odada beşiğin pencereden uzak bir noktaya konulması gerekir. Bunun nedeni gece pencereden soğuk gelebilecek olması ve bebeğin hareketlenmesi ile pencerenin bebek için tehlike arz etmesidir. Bebek odası dekorasyonunda firmamızdan her zaman gerekli bilgileri alabilirsiniz.  
© Copyright 2017. ArchiMommies
Created by Alaturka Dijital
Facebook Pinterest instagram iletişim